Bu dizide nüfus patlamasından asit yağmuruna, ilk minik canlılardan sigaranın sağlığa etkilerine, uzay ve astronomiden AIDS'e, gen mühendisliğinden denizaltılara çeşitli konula ele alınacak Geleceği düşünürken 2001 kitapları elinizin altında bulunmalı.

21. yüzyıla az kaldı. Bilim ve teknoloji alanında baş döndürücü gelişmelere sahne olan çağımızda insan ve toplum hayatı bu gelişmelere bağlı olarak gelişti, zenginleşti. Ama gelişmeler sadece olumlu sonuçlar yaratmadı, insanlığın sorunlarını da çeşitlendirdi, artırdı. Yeni bin yıla işte bu gelişmeler ve sorunlarla birlikte giriyoruz. Bugün ilk gençliklerini yaşayanlar, 21. yüzyılda yetişkin birer insan olacak. Daha da hızlanacak değişimleri izleyebilmek ve insan eliyle yaratılan sorunların başa çıkılamayacak boyutlara ulaşmasını önlemek için bugünün bilgilerini edinmeleri, iyice kavramaları gerekir.

Elinizdeki kitap bu ihtiyaçlara cevap verme yolunda ilk adımlardan biridir. 2001, gençlerin eğitimine yardımcı olmak; insan, doğa, bilim-teknoloji konularında bilgilerini geliştirmek; çağın sorunlarını, daha da önemlisi geleceği düşünmelerini sağlamak üzere hazırlanmış bir temel başvuru kitapları dizisidir. Bu dizide nüfus patlamasından asit yağmuruna, ilk minik canlılardan sigaranın sağlığa etkilerine, uzay ve astronomiden AIDS'e, gen mühendisliğinden denizaltılara çeşitli konula ele alınacak Geleceği düşünürken 2001 kitapları elinizin altında bulunmalı.

Biyokimya uzmanı, gazeteci olarak çalışmadan önce araştırmacılık yapmış. Bağışıklık sistemi, alerji ve diğer sağlık konularında uzmanlaşmış.

Kitabın Adı Yaşamın Öyküsü
ISBN 9809754709785
Yayın No İletişim - 0
Dizi 2001 - 2
Alan Sağlık, Popüler Kültür
Sayfa 36 sayfa
Perakende Satış Fiyatı 17,31 TL
Baskı 1. baskı - Ocak 1993
Yazar Linda Gamlin